ATATÜRK ÇİZGİ ROMAN RAFLARDA!

ATATÜRK  ÇİZGİ ROMAN RAFLARDA!

ATATÜRK BİR ULUSUN KURTARICISI ÇİZGİ ROMAN
 
 
Mehmet ŞENOCAK'ın yönettiği AnimaTürk Animasyon yapımı dünyanın ilk Atatürk Animasyon filminin çizgi roman kitabı çıktı.
D&R ve kitap satış mağazalarında...


ADINIZA İMZALI VEYA İMZASIZ ATATÜRK ÇİZGİ ROMAN SATIN ALMAK İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ:  https://iyzi.link/AA5pKg
 
 

ATATÜRK BİR ULUSUN KURTARICISI ÇİZGİ ROMAN KİTABI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLER 

Türkiye'de Atatürk'ü doğru anlatmak milli bir görevdir. Atatürk'ü çocuklara anlatmak ise yaşamsal bir zorunluluktur.  Bugüne kadar Atatürk'ü anlatan pek çok eser yazıldı. İşte bu eser, Atatürk'ü en yalın, en akılda kalıcı ve en güzel anlatan eserlerden biri. Çizgi roman olarak hazırlandığı için her şeyden önce görsel hafızaya hitap eden bir çalışma... Çocuklarınıza güvenle okutabilirsiniz.
Sinan MEYDAN. (Tarihçi, Yazar
)

Bir azim abidesi Mehmet Şenocak bu projeye başlarken bana danıştığında çok zorlanacağını söylemiştim. Gülerek, "Kolay iş yoktur, kendimi bu konuya adadım, göreceksin, yapacağım" demişti... Ve yaptı, gördüm. Ne zorluklarla başardığının şahidiyim. Atatürk'ün unutturulmaya çalışıldığı bir dönemde dünyanın ilk Atatürk animasyon filmini yapan Mehmet Şenocak, sinema tarihine geçmeyi başarmıştır. Filmin çizgi romanı da keyifle okunmaktadır. Ve yakın tarihimiz hakkında gerçekleri içeren değerli bilgileri bizlere aktarmaktadır. Teşekkürler Mehmet Şenocak.
Orhan BÜYÜKDOĞAN - (Çizgi Film Yapımcısı ve Yönetmeni)

Tarih romanlarının, tarihi gerçeklere uygun olarak yazılması "gerçek tarihin" öğrenilmesi adına büyük önem arz etmektedir. Tarihi gerçeklere sadık kalınarak hazırlanan bu çizgi romanı okuyucuya gururla takdim ediyorum. Gönül rahatlığı ile okuyabilir, çocuklarınıza okutabilirsiniz.
Ümit DOĞAN (Tarihçi, Yazar)

"...Görüntüler, özenle hazırlanmış sayfalar gözlerimin önünden akıp geçmeye başladı..."
Bu çalışma, Sayın Mehmet Şenocak'ın animasyon filmini çizgi romana dönüştürdüğü bir Mustafa Kemal belgeseli. Muhteşem görselleriyle Cumhuriyet Ruhunu ve Devrimlerini yansıtan her yaştan okura seslenebilen bir eser. Günümüzün usta tarihçisi Sayın Sinan Meydan'ın ve ülkemizin ilk animasyon çizgi filmlerinin büyük ustası Orhan Büyükdoğan'ın katkı verdiği başarılı bir proje.
Sayın Mehmet Şenocak'ı kutlar başarılar dilerim.
Ersin BURAK (Ressam, Çizgi Roman Sanatçısı)

Mehmet'in Atatürk animasyon filmi ve bu çizgi romanı ileBandırma Vapuru’nun yolculuğunun hala devam ettiğini, Kurtuluş Savaşı’nın bitmediğini, 100 yıldır devam ettiğini bir kez daha idrak ettim. Mehmet Şenocak da Bandırma’nın yolcularından, Memet’lerinden biriydi.
Filme ve film temel alınarak oluşturulan bu çizgi her şeyden önce Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nı ve Cumhuriyeti yeni nesillere anlatmak görevinin fazlasıyla yerine getiren bir eser. Üstelik yıllarca her detayına titizlikle çalışılmış başarılı bir eser. Okurken inanmışlığı, inadı, sevgiyi ve samimiyeti fazlasıyla hissedeceğiniz bir eser. Mehmet Şenocak ve emeği geçen, katkıda bulunan herkese teşekkürler ve tebrikler.
Kudret SABANCI (Yönetmen)